آمادگی ارتش برای سرکوب تروریست‌ها

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در نشست خبری که به‌منظور تشریح برنامه‌های این نیرو در روز 29 فروردین برگزار شد، اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی برای این ایام پیش‌بینی شده است.

 

وی افزود: در اجرای مراسم پر شکوه رژه علاوه بر یگان‌های پیاده و موتوری، از ظرفیت‌های بالگردی و جنگنده های نیروی هوایی نیز استفاده می‌شود.

فرمانده نزاجا در ادامه از رونمایی ربات مسلح خبر داد و گفت: این ربات می‌تواند 2 موشک و 600 کیلوگرم محموله را حمل کند.

امیر پوردستان همچنین عنوان کرد: تانک چرخ‌دار برای اولین بار در کشور طراحی شده که 26 فروردین رونمایی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به حضور تروریست‌ها در برخی کشورهای همسایه گفت: ما تحرکات تروریستی در مرزهای جنوب شرقی کشور را تهدید نظامی نمی‌دانیم؛ ضمن اینکه برادران ما در نیروی انتظامی و سپاه پاسداران از قابلیت های لازم در جهت مقابله با تهدیدات برخوردارند.

فرمانده نزاجا ادامه داد: ان‌شاءالله با تمهیداتی که در ستاد کل نیروهای مسلح اندیشیده شده، دیگر شاهد بروز چنین اتفاقاتی در سطح کشور نخواهیم بود.

امیر پوردستان افزود: در صورتی که نیاز باشد نیروی زمینی این توانایی را دارد که در کنار برادران پاسدار همچون دوران دفاع مقدس در برابر تهدیدات وارد عمل شود؛ و الحمدلله امروز این همدلی در میان نیروهای مسلح وجود دارد.

وی در ادامه این نشست خبری به تهاجم وحشیانه سعودی‌ها به کشور یمن اشاره کرد و گفت: به‌عنوان یک فرمانده نظامی به کشور عربستان توصیه می‌کنم دست از حملات خود علیه مردم یمن بردارد؛ زیرا در حالی که هنوز تیری به سمت عربستان شلیک نشده، آثار شکست این کشور مشهود شده است؛ وای به آن روزی که تیری به سوی این کشور شلیک شود.

/ 1 نظر / 18 بازدید
حسن خ

ممنون از وبلاگتان