جامعه ما به اندیشه و آثار اهل قلم نیروهای مسلح نیازمند است

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جامعه امروز ما به اندیشه و آثار اهل قلم نیروهای مسلح سخت نیازمند است.

سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه پنجمین همایش اندیشه و قلم ارتش در جمع خبرنگاران افزود: نیروهای مسلح ما از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا امروز در دو عرصه رزمی و علمی پیشرفت های خوبی داشته اند و چهره های شاخص و شناخته شده ای را در عرصه اندیشه و قلم به جامعه معرفی کرده اند و الحمدلله این روند رو به توسعه و پیشرفت است و خوشبختانه امروز ما در سطح ارتش و سایر نیروهای مسلح، نویسندگان بزرگ و نام آوری داریم.

وی در ادامه گفت: همچنین امروز اهل قلم و نویسندگان غیر نظامی بسیاری هستند که درباره نیروهای مسلح و مباحث دفاعی قلم می زنند که باید تلاش کرد این پیوند روز به روز بیشتر شود و همین طور از عمق بیشتری برخوردار گردد چراکه جامعه حال و آینده به تراوشات ذهنی، علمی و قلمی این عزیزان سخت نیاز دارد و امیدواریم رویدادهایی نظیر همایش اندیشه و قلم ارتش هرسال نسبت به سال های قبل از رشد و تعالی بیشتری برخوردار شود.

سردار جزایری همچنین تصریح کرد: بدون شک همایش هایی نظیر «همایش اندیشه و قلم ارتش» به پژوهشگران فعال نیروهای مسلح و کسانی که دست به قلم هستند کمک شایانی می کند بویژه درباره دفاع مقدس و همچنین دفاعی که هم اکنون ملت ما و نیروهای مسلح ما درگیر آن هستند یعنی جنگ نرم. همچنین این گونه همایش ها می تواند نقش مؤثری در موضوع یابی از یک طرف و توسعه و پیشرفت علمی و ادبی حوزه نیروهای مسلح از طرف دیگر داشته باشد و امیدواریم روز به روز نویسندگان و اندیشمندان ما که می توانند با استفاده از ابزار قلم دیدگاه ها و منویات انقلاب اسلامی را برای نسل امروز و آینده تدوین کنند، تعدادشان بیشتر شود.

وی در پایان تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح به صورت جدی هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی از نویسندگان، اندیشمندان و اهالی قلم نیروهای مسلح حمایت خواهد کرد.

گفتنی است، پنجمین همایش اندیشه و قلم ارتش به همت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور دکتر حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و جمعی از مقامات عالی رتبه نیروهای مسلح صبح امروز در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد. 

/ 0 نظر / 26 بازدید