خصوصی یا عمومی؟!

مرحوم شیخ احمد کافی نقل می‌کردند: داشتم می‌رفتم قم، ماشین نبود، ماشین‌های شیراز را سوار شدم. یک خانمی هم جلوی ما نشسته بود. هی دقیقه‌ای یک بار موهایش را تکان می‌داد. سرش را تکان می‌داد و موهایش می‌خورد تو صورت من. هی بلند می‌شد می‌نشست، هی سروصدا می‌کرد. می‌خواست یک جوری جلب توجه کند.

برگشت، یک مرتبه نگاه کرد به من و خانم که کنار دست من نشسته (خب چادر سرش بود و پوشیه هم زده بود به صورتش)

گفت: آقا! اون بقچه چیه گذاشتی کنارت؟ بردار یکی بنشیند.

نگاه کردم دیدم به خانم ما می‌گوید بقچه!

گفتم: این خانم ماست.

گفت:‌پس چرا اینطوری پیچیدیش؟

همه خندیدند.

گفتم: خدایا کمکمان کن نگذار مضحکه این‌ها بشویم.

یهو یک چیزی به ذهنم رسید.

بلند گفتم: آقای راننده!

زد رو ترمز

گفتم: این چیه بغل ماشینت؟

گفت: آقا جون! ماشینه!

ماشین هم ندیدی تو، آخوند؟!

گفتم:‌ چرا دیدم، ولی این چیه روش کشیدن؟

گفت:‌ چادره روش کشیدن دیگه!

گفتم: خب، چرا چادر روش کشیدن؟

گفت: من باید تا شیراز گاز و ترمز کنم، چه می‌دونم! چادر کشیدن سیخونکش نکنن، انگولکش نکنن، خط نندازن روش...

گفتم: خب، چرا شما نمی‌کشی رو ماشینت؟

گفت:‌ حاجی جون بشین تو رو قرآن. این ماشین عمومیه! کسی چادر روش نمی‌کشه! اون خصوصیه روش چادر کشیدن!

من هم زدم روی شونه شوهر این زن، گفتم:‌ این خصوصیه، ما روش چادر کشیدیم.


/ 3 نظر / 23 بازدید
آشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنا

ولي از اينا گذشته،خوش بحال حاج آقا كه زلف و گيسوي طرف توي صورتش پيچيده!!!! اونهم زمان شاه!! از شوخي گذشته، بابا بگذاريد اين قبيله بي حجابا در بدبختي خودشون دست و پا بزنند. فذرهم في غمرتهم يلعبون... تاكي مي خواهيد 500 هزار شهيد بدهيم، بعد هم بسيجي امر به معروف كند و او را بكشند؛ بعد هم احسان عليخاني زن باز (مجري صدا سيما كه خانواده فرزاد حسني را از هم پاشيد) توي برنامه ماه عسل پارسال خانواده بسيجي آمر به معروف را سرزنش كند كه چرا قاتل كثيف را عفو نمي كنيد!! آخر به زور كه نميشود اين لقمه حروم خورده ها را به بهشت برد. برادراني كه مايلند با امر به معروف به بهشت بروند، به جايش به همين نماز شب كفايت كنند؛ به نظرم زياده خواهي حتي در قضيه بهشت رفتن هم چيز جالبي نباشد. البته ميدانم جواب داريد، ولي من بعد از آن برنامه عليخاني كه از تلويزيون نظام براي كوبيدن آن خانواده بسيجي استفاده كرد، و جناب ضرغامي هم لب باز نكرد، ديگر خيلي دلم خون شده است. در واقع، صدا و سيما اسلام و امر به معروف را به امثال عليخاني و عادل فردوسي پور ميفروشد. دور دور خوشگلهاست!!!

صدف

سلام. خوبين؟ طاعاتتون قبول. منم يه وب با موضوع موفقيت دارم. خوشحال ميشم نظر شما رو هم در مورد مطالبش بدونم :)

معراج

بسم الله الرحمن الرحیم - دعوتید به سایت معراج. شرح طریق معراج بر اساس علم یداللهی عَبْداً مِنْ عِبادِنا آتَیْناهُ رَحْمَةً مِنْ عِنْدِنا وَ عَلَّمْناهُ مِنْ لَدُنَّا عِلْماً بنده ‏اى از بندگان خاص ما كه او را رحمت و لطف خاصى از نزد خود عطا كردیم و هم از نزد خود وى را علم بیاموختیم. (65 الکهف) نوشته های این سایت برگرفته از صحبتهای یکی از اولیاء الله حال حاضرمی باشدو توضیح اینکه از عرفای دوران قدیم و جدید مثل ایشان شاید در هر عصر و دوران یک نفر متولد شود ، ایشان اُمی هستند (یعنی علوم الهی را از مبدا خلقت خود گرفته اند) و علم توحید را بر اساس شفاعت حضرت رسول(ص) و درک معراج حضرت رسول (ص) از حضرت حق هدیه گرفته اند و دارای علم ید اللهی هستند ، علم ایشان از کتاب و استاد نیست و ازشهود حقایق حکایت کرده و مطابق با واقع صحبت می کنند